Märka veganlust!

Veganlus on üha populaarsem. Selles pole enam kahtlustki. Üha vähem on inimesi, kes poleks veganluse kohta midagi kuulnud. Otsustasin oma praeguses kodulinnas silmad lahti hoida ja vaadata, kui palju on siis tegelikult linnapildis ja poodides veganlust märgata. Selleks võtsin ette jalutuskäigu kodust kesklinna ja põikasin ka kaubanduskeskustesse. Swindon ei ole tegelikult eriti vegansõbralik linn, kuigi see on sama suur kui kaks Tartut. Aga siin pole siiani näiteks ühtegi vegan toidukohta ja ka teiste restoranide menüüdes on alles viimasel ajal hakanud valik suurenema. Poodides on olukord muidugi parem.

Otsustasin foto teha siis, kui näen ikka ilusti ja suurelt kusagil sõna “vegan”. St poodides on ju vegantooteid palju-palju, aga hetkel huvitas mind just see, kas veganlus ja vegantooted on piisavalt märgatavad nii, et ei peaks pikalt silte lugema. Tuleb välja, et isegi selles mitte nii vegansõbralikus linnas on veganlus juba täitsa kenasti pildis.

Ketirestoran Wagamama kutsub juba tänaval uut veganmenüüd proovima.

veg3

Holland & Barrett on tegelikult tervisetoodete kauplus/apteek, kus aastaid on müügil olnud igasuguseid erinevaid vegantooteid. Aga nagu mainisin, tahtsin pilti teha just siis, kui sõna “vegan” on märgatav. Niimoodi oleks vitamiinide ostmine ju eriti lihtne, kui kõigil vegan toidulisanditel ilutseks selline silt.

veg1

Worksi raamatupoes vegan kokaraamatuid jagub. Neid oli tegelikult veel, aga teised ei mahtunud pildile.

veg2

Juustuvalik Sainsbury´se toidupoes. Mõned veganjuustud jäid siingi pildilt välja.

veg4.jpg

Kiirelt kaasahaaramiseks sobilikke võileibu ja vrappe leidub küll pea igas poes.

veg5

Ka teises raamatupoes oli hea valik vegan kokaraamatuid. Aga pilti tegin dr Gregeri uuest raamatust. Sõna “vegan” siin näha pole, aga no ta on nii suur kuulsus, et ma ei saanud fotot tegemata jätta. Sirvisin raamatut ka, leidsin kohe mitu retsepti, mida tahaks isegi proovida. Nii et kindlasti ostan selle kunagi.

veg6

Pidin korraks raamatukogust läbi hüppama. Rõõm näha, et ka seal oli Veganuary raames veganraamatud esile tõstetud. NB! See all vasakul nurgas olev Vegan Freak on väga hea ja muhe raamat! Eriti sobilik algajale veganile.

veg7

Kes head tuju tahab, siis tasub Lushi poodi kiigata. Enamus tooted on neil vegan ja veganmärgistus on toodetel ilus, suur ja korralik. Roosa ja sillerdav vannipomm – no kes ei tahaks selles supelda!

veg8

Kui nii olulistest ja tuntud ajakirjades on veganlus teemaks, siis võib kindel olla, et see on peavoolu jõudnud. Artiklit pole veel lugeda jõudnud, loodan, et kajastus on tasakaalukas.

veg9

Veganteemalisi ajakirju ilmub UK-s 4-5 tükki, lisaks veel mõned vegetaarlusest rääkivad ajakirjad. Kahjuks hetkel kõiki neid pildile ei saanud.

veg10

Õige viis, kuidas toidukohas oma veganvalikuid reklaamida.

veg11

Niisiis, linnapildis ja kauplustes on veganlus juba täitsa nähtav. Vähemalt selles osas, mis puudutab toitu ja tooteid. Küll aga igatsen ma oma linna selliseid Go Vegan Worldi kampaania pilte, mis tooksid fookusesse ka loomad. Mujal Inglismaal on neid juba palju nähtud, aga Swindonis veel mitte.

reklaam2

reklaam

18835877_1531848593539838_5533705864556402012_n

taksod

Ja lõpetuseks ka pisut humoorikaid uudiseid. Kui veganitel on juba oma seinavärv, siis on asi vist ikka täitsa ametlik? 😀 (Pilt leitud Facebookist.)

27066851_1626353387411151_7381744000970036797_n

Kuidas teie linnades on olukord? Kas veganlus on linnapildis/poodides nähtav? Tehke ka pilte ja jagage. #märkaveganlust

Jälgi blogi Facebookis

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s