Mida Sa viimati lugesid?

Ma vist aasta alguses ühes postituses mainisin, et sel aastal tahaksin läbi lugeda 100 raamatut. See ei ole üldsegi võimatu ülesanne, kui vähegi vähendada Facebookis veedetud aega ja õhtuti Netflixi asemel vahelduseks mõni raamat avada. Aga kuna aprillis-mais on olnud niivõrd palju muud tööd ja aju kärssas vaikselt üle, siis olen ikkagi lugenud vähem, kui oleks võinud.

Vaatasin seniste loetud raamatute nimekirja ja üllatusin, et nende hulgas ilukirjandust eriti polegi. Tavaliselt moodustab suurema osa mu lugemismaterjalist ikkagi ilukirjandus, aga sel aastal on teisiti läinud.

esther

Suurimate lugemiselamuste hulka jäävad muidugi veganlusest ja loomadest rääkivad raamatud. Näiteks „Empty Cages“, mida hakkasin vana-aasta õhtul lugema ja millest olen pikemalt kirjutanud siin. Aga tõeliselt südamelähedaseks sai ka Jo-Anne McArthuri “We Animals”. See on küll peamiselt fotoraamat, aga kõik sealsed fotod jutustavad lugusid loomadest, mis ei tohiks küll kedagi külmaks jätta. Maailma kõige armsam, südamlikum, naljakam ja positiivsem raamat on muidugi “Esther the Wonder Pig”. Kui tahad head tuju, siis loe just selle imelise notsukese elulugu. Ka viimati loetud „Even Vegans Die“ pakkus palju mõtteainet. Selle kohta loe lähemalt siit.

book_weanimals

Muudest raamatutest rääkides oli “The Joy of Less” inspireeriv. See on raamat/õpik minimalistlikust eluviisist. Seda oli täitsa võimatu lugeda, sest u iga 3 lk järel tekkis soov kodu koristada ja asju sorteerida, mida ma ka tegin. Raamatus on palju häid nõuandeid sellest, kuidas kodus olevate asjade hulka vähendada ja elada nii, et asjad poleks omaette koormaks. Kuigi mul niikuinii palju asju pole, sain selle raamatu lugemise käigus ikkagi mitu kotitäit asju korteri pealt kokku kogutud, et ära annetada.

joy

Tõeliselt vahva raamat oli aga “How to be a Victorian”. Nagu pealkirjast võib eeldada, räägib raamat kuninganna Victoria aegsest Inglismaast. Saab palju põnevaid fakte teada just tavainimeste elust-olust alates sellest, kuidas nad hommikul ärkavad kuni õhtul uinumiseni. Elu oli enamus inimeste jaoks ikka kohutavalt raske. Ainult töö, töö, töö juba lapsest saadik, et hinge sees hoida. Ja see hing püsis vaevu sees, sest nälg oli alati ukse taga. Minevikku on tore romantiseerida, aga kui päriselt süveneda erinevatesse ajastutesse, siis paneb ikka rohkem väärtustama tänapäeva. Meil on vaatamata kõigele lihtne elu.

16265769_10212330877813267_7268432398967500785_n

Hetkel on mul korraga pooleli vist küll üle kümne raamatu … Mäletan, et lapsena oli mul reegel, et loen vaid üht raamatut korraga, aga alates ülikooliajast on asjalood nii, et kord loen vastavalt tujule/vajadusele üht, siis teist.

Mis raamatut Sina viimati lugesid? Mida praegu loed? Mis on selle aasta suurim lugemiselamus?

20113_10207566052095602_8999030683915880325_n

Jälgi blogi Facebookis

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s