Vahelduseks ka isiklikumat juttu

Kes mu blogi on jälginud, see teab, et endast ja enda tegemistest kirjutan harva. Varasemalt olen pisut isiklikumat juttu kirjutanud näiteks selles postituses: Kui saaksid … ehk vastan igasugustele küsimustele. Vahelduseks ju võib. Toon ka täna välja kümme fakti enda kohta.

foto

 • Olen feminist. Inimõigused on mulle sama olulised kui loomaõigused. Olen veendunud, et igasugused sotsiaalse õigluse küsimused ja probleemid on omavahel lahutamatult seotud. Aktivistina olen teinud valiku keskenduda loomadele ja loomade õigustele, aga see ei tähenda, et ma ei tunneks muret inimõiguste pärast. Igasugune ebaõiglus vajab tähelepanu ja igasuguse ebaõigluse vastu tuleb võidelda ja sõna võtta.

13450911_10153940362159079_3887242599565771344_n

 • Hariduselt olen teatriteadlane ning olen varasemalt tegutsenud ka teatrikriitikuna. Teatrikriitikust loomaõiguslaseks – oskan ikka valida ühiskonnas vähehinnatud ja paljuvihatud ameteid …
 • Veganaktivismi kõrval on mu teine kirg lugemine ja raamatud. Hindan minimalismi ja mulle ei meeldi muidu ostlemine ja asjade kuhjamine, aga raamatud on mu nõrkuseks. Õnneks on Inglismaal, kus praegu elan, palju heategevuspoode, kust saab osta odavaid kasutatud raamatuid.

19775876._SY540_

 • Mulle meeldivad filmid ja raamatud, kus midagi ei toimu ja mis kujutavad tavaliste inimeste halli argipäeva. Aga kui mul on kõigest kõrini ja tahan ajul puhata lasta, siis on mu guilty pleasure hoopis Daily Mailist staaride elude kohta kuulujuttude lugemine ja arvutist reality-showde vaatamine, nt Real Housewives of …
 • Olen abielus. Abiellumise põhjus oli väga proosaline ja mitte üldse romantiline. Mõtlesime, et kui lahku niikuinii ei lähe, siis sama hästi võib abielluda. Registreerimas käisime vaid kahekesi, pulmapidu ei pidanud, kleiti ma ei kandnud ja oma nime jätsin ka alles. Minu kõrval on inimene, kellega mul on sarnane maailmavaade. Suhetes hindame mõlemad rahu, austust ja tasakaalu.
 • Üldse hindan elus igas mõttes väga rahu, vaikust ja tasakaalu. Mulle ei meeldi näiteks ka valjud helid, kõva muusika, ustega paugutamine jms, või ülevoolavad ja kontrollimatud emotsioonid ning neist tulenevad mõtlematud teod, eriti muidugi agressiivsus ja viha ning neist tulenev vaimne või füüsiline vägivald.
 • Olen kohutavalt laisk, procrastination is my middle name.

635967714632364537-61587949_how-to-stop-procrastinating

 • Mul on (vist) Facebooki sõltuvus. Veedan seal liiga palju aega. Aga kuna veganaktivism toimub peamiselt seal ja kuna elan Inglismaal ning Facebooki kaudu hoian Eestiga ühendust, siis ei saa sellest ka päriselt loobuda. Kes aga õpetaks mõõdukust …?
 • Mulle ei meeldi maiustused. Lapsepõlves olin suur magusasõber, aga mingil hetkel kadus isu täiesti ära. Nüüd söön vahel harva tumedat šokolaadi või ostan prooviks mõnda veganjäätist, aga enamasti maiustusi ei söö. Kui aus olla, siis puuviljade fänn ma ka pole just nende magusa maitse pärast. Aga teen neist smuutisid, siis on magus maitse talutavam, sest puuviljad ja marjad on muidu ju ikka kasulikud, poleks hea mõte neid üldse mitte süüa. Kas mul on toidu mõttes mingeid nõrkusi? Kartulikrõpsud. Parem on, kui need minu lähedusse ei satu …
 • Ma pole liha söönud üle 11 aasta ja pole mitte ühekski hetkeks sellest puudust tundnud. Mulle meeldis liha, loobumise põhjused ei olnud seotud liha maitseomadustega, vaid sooviga elada võimalikult vägivallatut elu. Aga ma ise ka vahel endiselt imestan, et sellest loobumine oli niivõrd lihtne.

Jälgi blogi Facebookis

4 Comments Add yours

 1. Lugeja M ütles:

  Harv juhus kui ma satun endasuguse inimese otsa. Ma olen sulle väga sarnane, olen vaikne ning ka laisk. Raamatuid meeldib samuti lugada ning ka klassikalist muusikat kuulata. Noore mehe kohta üsnagi igav. Feminist? Üsnagi. Väga tore blogi!

  Liked by 1 person

  1. Tore kuulda. 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s