Mu lemmikud blogid, raadiosaated jne

Minult on vahel küsitud, et milliseid veganlusega seotud blogisid ja Youtube´i kanaleid jälgin. Panen siia kirja mõned, mis mulle meeldivad ja mida aktiivsemalt jälgin. See nimekiri pole kuidagi täielik, sest nt Facebookis jälgin kümneid ja kümneid veganlusega seotud lehekülg, kus satun tihti heade artiklite, blogide, videoklippide jne peale. Aga toon siin suvalises järjekorras lihtsalt mõned inspireerivad, huvitavad ja muidu toredad tegijad välja:

 • Kõige põhjalikuma eestikeelse info veganluse ja vegantoitumise kohta leiab loomulikult portaalist vegan.ee.
 • Blogi nimega Jummel Juurikas. See on täitsa uus blogi, aga saanud mulle juba südamelähedaseks oma ääretult positiivsete, armsate ja humoorikate postitustega. Blogis kajastatakse ühe eestlastest veganpere tegemisi Inglismaal.
 • Retspte otsin peamiselt taimetoit.ee ja veganmaailm.com blogidest. Välismaa retseptiblogisid ma ei viitsi jälgida. Kui midagi uut tahan kokata, siis lihtsalt guugeldan ja otsin retsepte sõnaga vegan.
 • Tartu veganite blogi Sidrun. Vahvad kirjutised erinevatel teemadel. Blogi on kahjuks viimasel ajal küll vaikseks jäänud, aga loodan, et nad millalgi puhuvad sellele elu ikka sisse. Hei, sidrunid! Kui seda loete, siis teadke, et teie fänn ootab uusi postitusi. 😉
 • Väga hea inglisekeelne lehekülg on Free From Harm, kus ilmuvad põhjalikud ja asjalikud artiklid erinevatel veganluse ja loomade õigustega seotud teemadel.
 • Raamatute kirjastaja Vegan Publishers´i eetikast rääkivad blogipostitused on mõtlemapanevad, aga neil ilmub uusi artikleid kahjuks suhteliselt harva.
 • The Vegan RD on üks usaldusväärsemaid blogisid vegantoitumise kohta. Toitumisekspert Ginny Messina artiklid on alati tõenduspõhised ja korralike viidetega, aga samas lihtsad ja igaühele mõistetavad.
 • Eestikeelne lehekülg Näe (endine Ficus Rubi) jagab samuti usaldusväärset ja asjalikku toitumisinfot.
 • Nullkulu blogist meeldib mulle lugeda igasuguseid nippe, et teha keskkonnateadlikumaid valikuid.
 • Slow blogi on tänuväärne koht, kus saab infot rõivatööstuse tagamaade kohta.
 • Mulle meeldib kõndida ja kõndides kuulata telefonist raadiosaateid. Lemmikuteks on Animal Rights Zone´i podcastid, kus intervjueeritakse tuntud veganeid ja loomaõiguslasi erinevatel teemadel. Neid kuulates saab hea ülevaate erinevatest suundadest ja veendumustest loomaõiguste vallas.
 • Üks hästi inspireeriv ja positiivne vegan on Colleen Patrick-Goudreau, kelle Food For Thought podcastid teevad alati tuju heaks, isegi siis, kui ta räägib tõsistel teemadel. Ta on lihtsalt üks neist imelistest inimestest, kes oskab oma olekuga teisi alati innustada.

c3f172997bedbf47b69e1fa1109ecb6d-35e52d94a6e2db504b03c45d7cc6a15a

 • Ma ei tea, kas asi on selles, et ma pole õigest põlvkonnast vms, aga Youtube´i kanaleid ma tegelikult ei jälgigi aktiivselt. Mulle meeldib rohkem tekste lugeda, kui videosid vaadata. Aga eestlastest on muidugi Jennifer Nimmerfeldti videod väga toredad.
 • Youtube´ist soovitan vaadata iga-aastase Luxemburgi loomaõiguste konverentsi videosid. See annab jällegi hea ülevaate erinevatest suundadest ja lähenemistest loomade õiguste küsimustele.

Kindlasti unustasin mõne hea blogi nüüd ära. Kui meelde tuleb, siis täiendan nimekirja. Millised on teie lemmikud veganblogid, Youtube´i kanalid või raadiosaated? Pange kommentaaridesse kirja, äkki leian siis endale ka uusi inimesi, kelle tegemisi jälgida. 🙂

Jälgi blogi Facebookis

One Comment Add yours

 1. Vegannette ütles:

  Vegani päevaraamat otseloomulikult! Veel loen Nullkulu ja veganjooksja Indrek Ilumäe blogi. Mayaga vaatame vahel videosid Youtube’ist kanalit Family Fizz ja nende laste oma kanalilt FUNsisters. 😉

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s