Kui saaksid … ehk vastan igasugustele küsimustele

Mõtlesin vahelduseks vastata ühele vahvale küsimustikule.

Kui saaksid …

1. Reisida, kuhu iganes, siis kuhu sa reisiksid?

Tegelikult ma ei ole eriline reisihuviline ja mul pole ka selles osas suuri unistusi. Mulle üldse ei meeldi lennukiga sõita ja kuigi mõned korrad aastas olen sunnitud seda tegema, siis pigem ikkagi väldin seda ja seetõttu ei unista ka mingitest kaugetest ja eksootilistest paikadest, kuhu reisida. Aga lähikonnast ehk mõningaid kohti tahaks siiski külastada, näiteks Pariisis tahaksin käia kuulsas raamatupoekeses Shakespeare and Company. Iirimaa vaataks ka üle ja Šotimaale läheks uuesti.

shandco

2. Kellega iganes kohtuda, siis kes see oleks?

Kuna ma ei ole väga hea suhtleja ja uute inimestega tutvumine nõuab suurt eneseületust, siis polegi selle peale mõelnud. Tuntud inimest kohates oleks mul kindlasti mök-mök, läheksin näost punaseks, ei oskaks midagi kosta ja lihtsalt naerataksin. Samas on mul suur rõõm, et igasugustel festivalidel ja konverentsidel käies olen mitmed tuntud inspireerivad veganid ja loomaõiguslased ära näinud. Loodan sarnaseid inimesi ka edaspidi kohata.

3. Olla üheks päevaks keegi teine, siis kes sa oleksid?

Mõni enesekindel ja tark naine, kes on maailma jaoks palju olulist ära teinud. Näiteks mõni tuntud vegan või feminist või veganfeminist. Näiteks fotograaf Jo-Anne McArthur, kes pildistab loomi, keda inimesed vangistavad, tapavad ja ära kasutavad. See, mida ta teeb, on lihtsalt hindamatu väärtusega ja ma ei kujuta isegi ette, millist julgust, jõudu ja tahet vaja läheb, et selle töö peal vastu pidada.

jo-anne_mcarthur_canadian_photojournalist_photo_by_lesley_marino

4. Midagi saada tasuta kogu ülejäänud elu, siis mis see oleks?

Raamatuid. Peaksin muidugi hoopis ütlema toitu ja peavarju jne. Aga raamatud on siiski minu nõrkus. Oh, milline õnn see oleks sadade raamaturiiulite vahel jalutades valida endale sealt mida iganes soovin! Tean küll, et raamatukogudes ju saabki seda teha, aga see pole ikka see.

paradise

5. Muuta midagi oma elus, siis mis see oleks?

Praegu olen eluga rahul. Minevikust leiaksin kindlasti asju, mida muuta, aga mis nendel minevikuradadel ikka seigelda … Ahjaa, nagu enamus veganid, on muidugi ka minu kahetsus see, et varem veganiks ei hakanud.

6. Midagi maailmas muuta, siis mis see oleks?

Et maailm oleks veganmaailm, loomulikult.

7. Muuta midagi oma välimuses, siis mis see oleks?

Oeh, no sellise asja peale ma küll mõelda ei viitsi. Kindlasti midagi leiab, kui mõtlema hakkan, aga üldiselt ma ei tegele oma välimuse analüüsimise ega selle kritiseerimisega.

8. Muuta midagi oma olemuses, siis mis see oleks?

Haa, see on juba teine teema. Oma olemusega rahul olla on palju keerulisem. Kindlasti tahaksin olla julgem ja enesekindlam. Nii teeksin palju rohkem loomade ja kaasinimeste jaoks ära.

9. Olla milleski koheselt väga andekas, siis mis see oleks?

Avalik esinemine. See on taas üks neid hirmsaid asju elus, mida pigem väldin, aga mis tegelikult on väga vajalik oskus.

10. Kustutada mingi sündmus maailma ajaloost, siis mis see oleks?

Maailma ajalugu on niivõrd verine ja kole, et kust alustada? Alustaks üldse otsast pihta ja teeks kõike teisiti?

11. Muuta ühte seadust oma riigis, siis mis see oleks?

Et loomad ei oleks omanikule kuuluv vara, vaid elusolendid ja sellest lähtuvalt omaksid teatud põhiõigusi.

12. Ükskõik millist tööd teha, siis mis see oleks?

Teeks seda mida praegugi ehk veganaktivismi, aga saaks selle eest palka ka.

13. Väga palju raha, siis mida selle eest ostaksid?

Raamatuid. 😀 Aga suure osa annetaks kindlasti ära, jätaks alles vaid nii palju, et saaks rahulikult elada ja veganluse arendamisega tegeleda, ilma et peaks toidu või peavarju pärast muretsema.

14. Ajas tagasi reisida, siis kuhu läheksid?

Kusagile 1920-30ndate Londonisse, Pariisi või New Yorki. Kultuurilises mõttes on see  üks huvitavamaid ajaperioode. Mulle väga meeldib tolle aja kirjandus ja kunst. Elada sel perioodil arvatavasti siiski ei tahaks, pigem külastaks turistina neid kuulsaid paiku, sh ikka seda raamatupoekest Shakespeare and Company.

080825-flapper-02

15. Öelda midagi nooremale endale, siis mis see oleks?

Et ükskõik kui raske pole, siis kõik saab alati korda ja lõpuks läheb kõik hästi. Seda peaksin ütlema endale muidugi alati, sest kipun siiani liigselt muretsema ning masendusse langema igasuguste väikeste asjade pärast.

Jälgi blogi Facebookis

4 Comments Add yours

 1. M ütles:

  Hei, mul on üks imelik küsimus. Mida arvad putukate tapmisest? Näiteks sääsed ja sipelgad jne.

  Meeldib

  1. Kui vähegi võimalik, siis ma neid ei tapa. Näiteks kui sääsk lendab mu käe peale, siis ajan ta seal lihtsalt minema. Ämblikud tõstan topsiga majast välja. Aga kui putukad hakkavad elu segama ja humaansemal viisil neist lahti ei saa, siis tuleb ikka tappa. Näiteks mingi aeg olin kimpus toidukoidega, no tõesti ei saanud nendega kodu jagada, sest vastasel juhul poleks mul endal enam varsti midagi süüa olnud. 😀 Kui kirbud oleksid majas, siis ei laseks neil ka elada ja paljuneda, sest siis oleks minu enda elu võimatu. Nii et sellises tõelises konfliktiolukorras ei jää kahjuks muud üle.

   Aga kõik see ei tühista muidugi veganlust ja selle põhjusi. Olen sel teemal kirjutanud pikemalt ka siin: https://veganipaevaraamat.com/2016/03/23/sa-ei-olegi-taiuslik/

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s