Aeg on ennast rinnapiimast võõrutada

Loobusin rinnapiima joomisest kahekümnendatel eluaastatel. Mõistsin lõpuks, et tegelikult olen ammu beebieast väljas ja peaksin olema rinnapiimast võõrutatud. Sain ka teada, et minu rinnapiimaihaluse tõttu võetakse emadel beebid käest ära, sest muidu ei jätkuks ju mulle piima, kui beebi seda joob. Sain teada, et minu rinnapiimaihaluse tõttu need beebid tapetakse ja nende emade kehasid ekspluateeritakse halastamatult. Sain teada, et naisi sundviljastatakse pidevalt, et nad jääksid taas lapseootele, et neile tekiks rinnapiim. Mõistsin, et naisena ei saa ma sellist asja enam toetada, ma ei saa juua beebidele mõeldud jooki teadmisega, et teised naised ja nende lapsed peavad igapäevaselt selle tõttu kannatama ja surema.

Võiks mõelda, et kui täiskasvanud inimene loobub rinnapiima joomisest, siis on see igati mõistetav ja loomulik. Kahjuks mitte. Millegipärast peetakse rinnapiima meie ühiskonnas kõigile vajalikuks toiduaineks, mida propageeritakse ja mille tootmist toetatakse rahaliselt isegi riiklikul tasemel. Väga veider … Olukord on isegi nii hull, et neid, kes on rinnapiima joomisest loobunud ja mõistnud, et nad pole enam beebid, peetakse imelikeks, saades tihti mõnitamise, ähvardamise ja hirmutamise osaliseks. Kuigi 75% inimestest ei suuda tegelikult rinnapiima peale beebiiga seedida ja see tekitab neile erinevaid terviseprobleeme, on selle tarbimine muudetud peaaegu et kohustuslikuks.

piim2

Peamiselt hirmutatakse kaltsiumipuudusega. Kaltsium on tõesti oluline toitaine ja selle piisavale saamisele on vaja tähelepanu pöörata, kuid rinnapiim ei ole selle ainsaks allikaks. See poleks ka kuidagi loogiline, et nii oluline eluks vajalik toitaine pärineb vaid ühest allikast, mille saamiseks on vaja naisi orjastada. Kaltsiumi leidub absoluutselt kõigis taimedes, mõnedes vähem, teistes rohkem. Loe kaltsiumi kohta lähemalt siit.

kaltsiumiallikad
Suures formaadis pildi leiad siit.

Hiljuti tuli uudis, et kuna rinnapiimatööstus on madalseisus ning tarbimine üha väheneb, siis otsustas riik tootjaid toetada 15 miljoni euroga. Miks peab ühte kaduvat tööstust kunstlikult elus hoidma? Miks ei võiks selle asemel toetada kodumaiste alternatiivide väljatöötamist? Meil kasvavad suurepärastelt näiteks kaer ja herned, millest mõlemast saab valmistada üha populaarsemaks muutunud taimepiimasid, taimseid jogurteid jms. Mõelda vaid, kui lahe see oleks, kui meil oleks Eesti oma taimepiimade tootja! Aga ei, naiste orjastamine ja nende rinnapiima äravõtmine on ikka olulisem …

vegan sidekick_piim

Loe ka artiklit “Piim on asendamatu toiduaine? Jah, vasikale”

Kui sul on veganluse kohta küsimusi, siis siin saad anonüümselt küsida. Avaldan vastused Vegani päevaraamatu blogis. Kui soovid vastust pigem oma kirjakasti, siis kirjuta mulle veganipaevaraamat[at]gmail.com või blogi Facebooki postkasti.

Jälgi blogi Facebookis

Jälgi blogi Bloglovinis

2 Comments Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s