Palju õnne, Esther!

Täna on ühe maailma kõige õnnelikuma sea Estheri sünnipäev. Esther on üks väheseid sigu, kelle elu ei lõppenud kuuekuuselt tapamajas. Estheri isad arvasid, et said endale minisea, kuid üllatuslikult see väike seake aina kasvas ja kasvas kuni minindusest polnud enam kippu ega kõppu. See aga Derekut ja Steve´i ei heidutanud, sest see väike suur seake oli neile juba südame külge kasvanud ning temast loobumine ei tulnud kõne allagi. Sellest sai nende jaoks alguse hoopis elumuutev, imeline ja peadpööritav seiklus.

20140429163731-tiny_pig
“Minisiga” Esther

 

Nad hakkasid Estheri lugu, fotosid ja videosid temast jagama Facebookis leheküljel Esther the Wonder Pig, mille jälgijate arv kasvas kiiresti sadadesse tuhandetesse. Estheri lugu liigutas inimesi üle maailma. Seda muidugi paljuski ka tänu tema isade vahvale huumorimeelele. Iga jagatava pildiga käib enamasti kaasas naljakas kommentaar.

13509126_1012358085538082_6428532655684803124_n
“Ma ei teinud täna absoluutselt mitte midagi. Ja see oli täiuslik päev.”

Esther õpetas isadele kaastunnet ning nad nägid, et ta ei erine kuidagi koertest, kes samuti nende peres elavad. Peagi nad mõistsid, et loomade söömine ega muul viisil nende ärakasutamine ei käi loomade armastamisega kokku. Nad hakkasid veganiteks ning on Estheri looga innustanud ka tuhandeid teisi inimesi üle maailma veganiteks hakkama. Facebooki lehel kirjutavad nad niimoodi: “Me loodame, et see lehekülg innustab teid minutiks peatuma ja ümber hindama mõningad oma igapäevased valikud, nagu näiteks peekon. Tavaliselt eelistame “ma parem ei mõtle sellele” lähenemist, aga kui sa võtaksid vaid mõned minutikesed, et õppida, kui julm on elu nende armastavate, intelligentsete ja kaastundlike loomade jaoks, siis tean, et muudaksid oma meelt ja võibolla isegi veenaks see sind proovima lihast loobuma või veganiks hakkama.”

Kuna lisaks Estherile ja tema isadele elab peres ka kaks koera Shelby ja Reuben ning kaks kassi Finnegan ja Delores, muutus elu linnakorteris nende jaoks pisut kitsaks. Dereku ja Steve´i mõtteisse hakkas hiilima idee varjupaiga loomisest, et nad saaksid aidata teisigi farmiloomi. Algsest kartlikust ja pöörasest ideest sai peagi aga tõelisus, kui Indiegogo kaudu koguti annetajate abiga raha, et osta maja ja suur maalapp maal. Nüüdseks ongi avatud varjupaik Happily Ever Esther Farm Sanctuary, kus elab juba mitmeid halbadest tingimustest päästetud loomi.

Hiljuti tuli välja ka raamat “Esther the Wonder Pig: Changing the World One Heart at a Time”, mis sai koheselt bestselleriks. Plaanin kindlasti selle endale millalgi osta, sest tundub, et tegemist on ääretult südamliku ja inspireeriva teosega.

Esther-the-Wonder-Pig-Changing-the-World-One-Heart-at-a-Time-1

Iga päev Estheri pilte vaadates naeratan omaette, kuid alati käib seejuures südamest läbi ka väike kurbusejõnk, sest tean, et miljonid teised sead peavad samal ajal elama kitsastes ja julmades tingimustes, kus nad ei pruugi iial päikest näha ja kus nende elu saab juba beebieas vägivaldse lõpu.

Unistan maailmast, kus iga siga saab elada niimoodi nagu Esther selle pildi peal. See on õnn.

13475011_1007207496053141_7661066329588086568_o
“Ma armastan seda pulka”

Palju õnne, kallis Esther! Tänu sinule ja su toredatele isadele on maailm parem paik. ❤

Loe ka artiklit “Koeralihafestival”

Kui sul on veganluse kohta küsimusi, siis siin saad anonüümselt küsida. Avaldan vastused Vegani päevaraamatu blogis või blogi Facebooki lehel. Kui soovid vastust pigem oma kirjakasti, siis kirjuta mulle veganipaevaraamat[at]gmail.com või blogi Facebooki postkasti.

Jälgi blogi Facebookis

Follow my blog with Bloglovin

2 Comments Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s