Viis õhtusööki

Märkisin üles ja tegin pilti viie päeva jooksul valmistatud õhtusöökidest. Kõik need valmivad kiirelt ja lihtsalt. Osad on maitsestatud vaid soolaga, teised on tehtud retseptide järgi, kus on kasutatud ka palju erinevaid vürtse. Kogused on mõeldud kahele inimesele, kuigi mõnel päeval me kõike ära süüa ei jaksanud.

Esmaspäev: Tatar marineeritud tofu ja aurutatud köögiviljadega

Väga kiirelt ja lihtsalt valmiv toekas õhtusöök, mille tegemisega saab igaüks hakkama.

Koostis: 200g toortatart, pakk marineeritud tofut (200g), 100g brokolit, 1 väiksem maguskartul (u 150g), 2 väikest sibulat, 1 suur tomat, 2 spl pärmihelbeid ja maitse järgi soola.

Keetsin tatra ja maitsestasin soolaga. Praadisin pannil kergelt läbi kuubikuteks lõigatud tofu ja hakitud sibula. Kui poes marineeritud tofut saada pole, siis praen tavalist tofut sojakastmes – saab sama hea ja maitsev. Aurutasin brokoli, maguskartuli ja tomati. Seveerides raputasin köögiviljadele maitsepärmi peale.

tatar2

Teisipäev: Püreesupp ubade ja köögiviljadega

Koostis: 230 g keedetud ube või 1 ubade konserv. (Mina olen konservide ostmise asemel viimasel ajal hakanud ise ubasid ja kikerherneid keetma. Panen need ööseks ligunema, siis keedan neid 1-1,5 tundi, lasen jahtuda ja panen u 230-250 grammiste kotikestena sügavkülma. Niimoodi on hea mugav neid külmkapist võtta. Kui pole aega kaunvilju ise keeta, siis on konservid ka heaks lahenduseks.) 150g lillkapsast, 150 g šampinjone, 150g brokolit, 1 sibul, 1 porgand, 3 külmutatud lehtkapsapallikest (Eestis neid vist kahjuks ei müüda), 1 kuivatatud tšillipipar. Maitseainetest kasutasin soola, ingverit, cayenne´i pipart, paprikapulbrit ja küüslaugupulbrit. Kõiki neist panin supi sisse u 1 teelusikatäie. Tšillikaun ja cayenne´i pipar teevad supi vürtsikaks, kui on soov mahedamat suppi süüa, siis tuleks nende kogust vähendada.

Hakkisin köögiviljad ja panin kõik need korraga potti koos ubadega, välja arvatud maitseained, need lisasin alles lõpus. Lisasin vee. Vee kogus sõltub sellest kui paksu suppi tahta. Mina eelistan paksemaid püresuppe. Keetsin seda u 10 minutit, siis lasin natuke jahtuda ning seejärel blenderdasin kõik ühtlaseks massiks. Serveerisin jällegi koos pärmihelvestega. Kõrvale sõin hummusega täisterasaia.

püresupp2

Kolmapäev: Täisteraspagetid roosa kastmega

Koostis: 300 g täisteraspagette, 3 küüslauguküünt, 1 purustatud tomatite konserv, pool tassi India pähkleid (kasutasin mõõdikuna lihtsalt ühte suvalist kodusolevat tassi), 1 tl soola, 1 tl pruuni suhkrut, pool tassi vett, 2 tl kuivatatud basiilikut, natuke õli, poolik suvikõrvits, 230 g või üks purk kikerherneid, natuke sojakastet.

Keetsin spagetid. Praadisin pannil hakitud küüslaugu (1 minut), siis lisasin juurde purustatud tomatid, soola ja suhkru. Hautasin neid u 10 minutit. Blenderdasin India pähklid koos veega, kuni tekkis kreemjas mass. Lisasin selle ja basiiliku pannile tomatite hulka ja segasin veel 1 minuti jagu. Juurde hautasin pannil sojakastmes  suvikõrvitsat ja kikerherneid.

Kastme originaalretsept pärineb raamatust “Chloe´s Vegan Italian Kitchen”: http://www.popsugar.com/food/Vegan-Tomato-Sauce-Cashew-Cream-36939393

13410784_10210054719670736_1144399916_o

Neljapäev: Vürtsikas köögiviljakarri riisiga

Koostis: 1 tass riisi, 150 g lillkapsast, pool suvikõrvitsat, 300-400 g külmutatud köögiviljade segu, natuke õli, 1 tl köömneid, 1 loorberileht, 1 punane sibul, 2 tomatit, 1/4 tassi India pähkleid, 3 küüslauguküünt, 1 jupp ingverit (u 2 cm), 1 tl garam masala vürtsisegu, 1/2 tl jahvatatud koriandrit, 1/8 tl lambaläätse pulbrit, 1/2 tl cayenne´i pipart, 1/2 tl kurkumit, 1/4 tl kaneeli, 3/4 tl soola, pool tassi vett.

Keetsin riisi. Kuumutasin õlis paar minutit köömned ja loorberilehe. Lisasin juurde hakitud sibula ja praadisin kuni sibul muutus kergelt kuldseks. Blenderdasin hakitud tomatid, India pähklid, hakitud küüslaugud, hakitud ingveri, garam masala, koriandri, lambaläätse, cayenne´i kurkumi ja kaneeli kreemjaks massiks. Lisasin selle sibulate hulka pannile, segasin ja lasin tasasel tulel u 10 minutit haududa aeg-ajalt segades. Lisasin vee ja soola ja köögiviljad. Segu haudus pannil, kuni köögiviljad olid valmis.

Originaalretsept pärineb raamatust “Vegan Richa´s Indian Kitchen”.

riis

Reede: Oakotletid keedetud kartulite ja kikerhernejahust kastmega

Koostis: 2 oakotletti (ostsin poest, aga ise valmistades on lemmikud nt need), 3 suurt kartulit (u 500 g), 3 spl kikerhernejahu, 300 ml sojapiima (võib asendada vee või mõne teise taimse piimaga), maitse järgi soola ja pipart, 1 sibul, 200g külmutatud rooskapsaid, 2 porgandit, 6 redist.

Tegin kotletid ahjus soojaks, keetsin kartulid, aurutasin rooskapsad, riivisin porgandi ja viilutasin redised. Kastme valmistamiseks praadisin hakitud sibula ja segasin kausis kikerhernejahu, sojapiima, soola ja pipra. Lisasin selle pannile sibulate hulka ja segasin pidevalt, kuni kaste läks keema, siis segasin veel paar-kolm minutit, kuni segu oli parajalt paks. Kui kaste on liiga paks, võib alati sojapiima juurde lisada.

kartulid

Loe ka artiklit “Nom nom nom” ja “Nädalamenüü nr 2 ehk Mida vegan sööb?”

Kui sul on veganluse kohta küsimusi, siis siin saad anonüümselt küsida. Avaldan vastused Vegani päevaraamatu blogis. Kui soovid vastust pigem oma kirjakasti, siis kirjuta mulle veganipaevaraamat[at]gmail.com või blogi Facebooki postkasti.

Jälgi blogi Facebookis

Follow my blog with Bloglovin

3 Comments Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s